flegel.pl

Blog poświęcony sportom i technologii

Reńska Wieś

Wybory samorządowe

Już 7 kwietnia odbędą się kolejne wybory samorządowe. Tym razem również próbuje swoich sił startując do Rady Gminy w Reńskiej Wsi w okręgu 11. Liczę na głosy w mojej miejscowości, a szczególnie ulic Fabryczna, Kozielska, Łąkowa, Mała, Młyńska, Pawłowicka, Reński Koniec, Polna, Wyzwolenia, 1 Maja, Zielona, Żabia.

Zainteresowanych szczegółami odsyłam do strony Śląskich Samorządowców. A dla tych którzy wolą konkrety co można zmienić, poniżej moja propozycja:

  • remont dróg w naszej miejscowości. Oczywiście dokończenie remontu Kozielskiej oraz Pawłowickiej. W dalszej kolejności przede wszystkim ulica Dębowa, albo również Polna. Wystające studzienki, obsuwająca się droga w stronę byłego torowiska czy po prostu dziura na dziurze to główne powody tych remontów.
  • wymiana oświetlenia na LEDowe, w tym również dostawienie lamp na skrzyżowaniach i zakrętach. Wspomniana wymiana spowoduje oszczędności w zużyciu energii i umożliwi powrót pozostawienia lamp włączonych przez całą noc. To jednak ma wpływ na nasze bezpieczeństwo.
  • poprawa stanu infrastruktury szkolnej to kolejny ważny punkt bardzo bliski mojemu sercu. W aktualnej kadencji jako przewodniczący Komisji Społeczno-Oświatowej poświęcałem mnóstwo czasu temu zagadnieniu. Będąc otwartym na potrzeby szkół udało mi się pozyskać sponsora na 15 komputerów dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reńskiej Wsi. Został również rozbudowany monitoring obejmujące m. in. przejście dla pieszych przy szkole. To wszystko bez zaangażowania finansowego ze strony Urzędu Gminy, a tylko pracą własnych rąk. Pozostaje dalej wspierać dyrekcję w ich staraniach o dobro dla naszych dzieci. W tym realizacja placu zabaw, który już jest w budżecie na aktualny rok. Ale również kilka mniejszych projektów jak zagospodarowanie pomieszczenia po kotłowni, stworzenie pracowni komputerowej itp.
  • wymiana źródła ogrzewania i ułatwienie dostępu osobom niepełnosprawnym do ośrodka zdrowia to kole priorytety. Wymiana źródeł ogrzewania wydaje się na ukończeniu, gdyż w maju tego roku powinna zostać zrealizowana. Dzięki czemu budynek ten faktycznie będzie kojarzony ze zdrowiem i bezpieczeństwem, a nie źródłem dymu i smrodu w okresie zimowym. Pozostaje też zadbanie o wygodny dostęp dla osób niepełnosprawnych.