flegel.pl

Blog poświęcony sportom i technologii

OSP Reńska Wieś Sport

MDP, czyli Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

W dniu dzisiejszym w kozielskiej „Twierdzy” odbyło się szkolenie opiekunów i prowadzących Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. W imieniu OSP Reńska Wieś wybrałem się na wspomniane wydarzenie, za które z tego miejsca serdecznie dziękuję organizatorom.

Jednocześnie wydaje się, że to dobry moment na podsumowanie ostatnich miesięcy ciężkiej pracy. Szczególnie, że dokładnie tydzień temu odbyło się Walne Zebranie naszej jednostki. Na tym zebraniu m. in. wspomniano o około 40 spotkaniach drużyny młodzieżowej, licznych udziałach w zawodach i dwukrotnym podium:

  • 2 miejsce na Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych
  • 3 miejsce na Olimpiadzie Sportowej „Od przedszkolaka do ogólniaka” w Gogolinie

Drużyna ma się dobrze, właśnie zamykamy sezon zimowy, czyli treningi organizowane w sali gimnastycznej w pobliskiej szkole podstawowej. Pełni energii i z nową wiedzą, wracamy do remizy i treningów na zewnątrz. A zainteresowanych przestąpienia do MDP zapraszamy w każdą sobotę o 11:30 do naszej jednostki!