flegel.pl

Blog poświęcony sportom i technologii

Reńska Wieś

Pies też ratownik

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Reńska Wieś chcąc podnieść wiedzę swoich koleżanek i kolegów, zorganizowała pokazy i krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Swój pomysł zgłosili Zarządowi OSP. Był to czas składania wniosków do Programu „Dofinansowanie Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych 5000+”. Pomysł wpisano więc do wniosku.

W ramach propagowania zasad udzielania pierwszej pomocy, została nawiązana współpraca z Fundacją EMS z Opola. Następnie 5 grudnia 2019 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reńskiej Wsi został zorganizowany pokaz ratownictwa specjalistycznego. Pokaz ten był wyjątkowy ze względu na udział labradora o imieniu Largo. Jest to pies ratownik, szkolony w poszukiwaniu zaginionych osób, który wraz ze swoim opiekunem Adamem Olszewskim skradli serca uczestników szkolenia. Zachwycona występem i pokazem byli uczniowie klas I-VIII tutejszej szkoły, ale i wójt gminy Tomasz Kandziora, który zaszczycił szkolenie swoją obecnością. Gospodarzem tego spotkania była MDP przy OSP w Reńskiej Wsi. Młodzi strażacy dzielili się wiedzą i doświadczeniem, wpierali starszych kolegów i zespół ratowników. Mają też nadzieję, że akcja ta przyniesie odpowiednie owoce wzbogacając młodzież o umiejętności. Zachęca też zainteresowanych do wstąpienia do grona Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.